Praca fizyczna stojąca a ból kolana i kłucie pod łopatką [Porada eksperta]

2015-06-12 22:33

Od 2 miesięcy boli mnie lewe kolano. Najpierw ból pojawił się pod kolanem. Byłem u lekarza POZ, dostałem skierowanie do ortopedy. Brałem leki i dostałem zabiegi na kolano, a ból dalej nie minął. Miałem miesiąc przerwy w pracy. Wróciłem w poniedziałek i od wtorku mam bardzo silne bóle w kręgosłupie, najbardziej z lewej strony pod łopatką. Ból w lewym kolanie tak samo bardzo się nasilił. Jestem bardzo osłabiony i przy wdechu mocno boli i kłuje mnie pod łopatką. W pracy całe 8 godzin pracuję fizycznie na stojąco i kręgosłup jest bardzo obciążony. Przedtem chodziłem regularnie na siłownię, ale od czasu pojawienia się bólu, kompletnie sobie odpuściłem. Mam dopiero 21 lat, a ten ból mnie po prostu przerasta. Co mi jest?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Nie napisałeś, czy ból kolana pojawił się bez przyczyny, czy może poprzedził go jakiś uraz... Z tego, co opisałeś, mogę przypuszczać, że problem tkwi mimo wszystko w kręgosłupie. Mogło dojść do zablokowania konkretnych segmentów: począwszy od miednicy (staw krzyżowo-biodrowy), a także w odcinku piersiowym kręgosłupa. Silny spazm mięśniowy może ograniczać ci swobodne oddychanie. Z charakteru twojej pracy wynika również, że kręgosłup jest po prostu przeciążony i potrzebuje rozluźnienia oraz terapii manualnej. W tej sytuacji warto udać się do fizjoterapeuty (terapeuty manualnego/osteopaty), który dokładnie zdiagnozuje, gdzie leży problem i spróbują ci pomóc, a wydaje mi się, że spokojnie twój organizm jest do wyprowadzania.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza