Praca fizyczna a przyczyny bólu kolana [Porada eksperta]

2015-07-22 17:08

Mam 29 lat i pracuję fizycznie, oto opis rezonansu magnetycznego mojego kolana: łąkotka przyśrodkowa - w obrębie rogu przedniego uwidoczniono zab. echogeniczności poszerzające eis w próbie dynamicznej (rotacji zew. podudzia). Obraz odpowiada niewielkiemu (4 mm) przytorebkowemu uszkodzeniu MM. Łąkotka boczna - bez ewidentnych uszkodzeń, stabilna. Co mogę zrobić?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Z opisu rezonansu nie wynika nic niepokojącego... Kwestią jest to, jakie masz ewentualne objawy bólowe kolana. Przypuszczam, że w przypadku pracy fizycznej problem jest natury bardziej przeciążeniowej i być może, że swój początek ma na poziomie całego kompleksu lędźwiowo-miedniczo-biodrowego, a ból kolana jest wynikiem kompensacji nieprawidłowości na tym poziomie. Warto, abyś udał się do sprawdzonego fizjoterapeuty, który w odpowiedni sposób zdiagnozuje przyczynę twojego problemu i spróbuje ci pomóc. Prawdopodobnie odpowiednie techniki terapii manualnej oraz terapii tkanek miękkich powinny przynieść pozytywne rezultaty.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza