Jak rozpocząć leczenie zapalenia stawu barkowego? [Porada eksperta]

2015-05-10 1:57

Jak rozpocząć właściwe leczenie przy zespole zapalenia stawu barkowego. Wiem, że jest to wynikiem mojej pracy - obciąża ramiona (opieka przy osobach starszych leżących itp.). Oba ramiona bolą przy wszystkich możliwych ruchach wykonywanych z różnym nasileniem, czasem rwący ból pojawia się podczas spania. Czy systematyczne korzystanie z basenu też mogło się przyczynić do tego?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Myślę, że odpowiednim postępowaniem będzie najpierw udać się do fizjoterapeuty, aby dokładnie panią przebadał i sprawdził, gdzie leży przyczyna pani dolegliwości i zastosował odpowiednią formę terapii (zarówno terapii tkanek miękkich, jak i terapię manualną). Jeśli będzie miał wątpliwości, to na pewno skieruje panią do ortopedy w celu wykonania badań obrazowych (RTG, USG). Ewidentnie objawy wskazują na mocny stan przeciążeniowy, wynikający z charakteru pracy, więc dotyczy on przede wszystkim zaburzenia napięcia tkanek miękkich w obrębie całej obręczy barkowej oraz odcinka szyjnego kręgosłupa (pewnie też pozostałych jego części). W każdym razie trzeba spróbować temu jakoś zaradzić.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza