Drętwienie, mrowienie i ból palców prawej ręki [Porada eksperta]

2015-07-22 17:37

Drętwieją mi palce u prawej ręki, czuję mrowienie, rwanie, szczypanie i ogólnie czuję, jak ta ręka robi się drętwa. Jaka może być przyczyna takich objawów?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Problem, który opisujesz, może mieć kilka przyczyn. Może np. pochodzić bezpośrednio z kręgosłupa szyjnego i wynikać ze zmian w obrębie poszczególnych segmentów (ucisk krążka na korzeń nerwowy). Inną przyczyną mogą być zmiany typowo napięciowe w obrębie szyi i karku wynikające z twojej sylwetki; kolejną - zmiany na poziomie samego kanału nadgarstka i ucisku struktur w tej okolicy (charakter pracy). Ciężko przez internet to zweryfikować, gdyż podałaś za mało danych. Najprościej będzie, jak pójdziesz do o fizjoterapeuty, aby dokładnie to zbadać i stwierdzić, gdzie leży przyczyna twoich dolegliwości. On ewentualnie pokieruje cię dalej, jeśli będzie miał niejasny obraz całej sprawy. Myślę, że nie ma co zwlekać.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza