Urządzenia domowe do ćwiczeń typu stepper a bóle kręgosłupa [Porada eksperta]

2014-09-13 22:37

Czy przy schorzeniach kręgosłupa (m. in. w obrębie miednicy - lędźwiowy) mogę ćwiczyć na stepperze ?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Niestety ciężko jest odpowiedzieć na pytanie co można, a czego nie, jeśli nie wiadomo dokładnie, jakie ma Pani problemy i objawy bólowe związane z kręgosłupem oraz co je wywołuje.

W związku z tym, jeśli ćwiczenia na stepperze nie pogarszają dolegliwości bólowych, to można je w miarę rozsądku wykonywać. Jeśli natomiast w trakcie ćwiczeń lub po nich będzie Pani czuła nasilanie się objawów, to należy takowe zaniechać.

Mimo wszystko zalecam wizytę u dobrego fizjoterapeuty, aby ocenił, co można poradzić na Pani problemy i jakie w związku z tym można wykonywać ćwiczenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza