Co zrobić z bólem pleców na wysokości łopatek? [Porada eksperta]

2015-07-22 17:13

Od 1,5 miesiąca mam bardzo silny ból pleców w okolicy łopatek - kręgosłupa piersiowego, ból utrzymuje się od rana do wieczora, gdy stoję i siedzę, jedynie jak się położę, to na chwilę ustępuje. RTG kręgosłupa piersiowego wykazało skrzywienie w prawą stronę. Miewam również taki ból, kiedy lekko pochylam się do przodu, nie mogę wtedy nabrać powietrza, ponieważ w plecach kłuje i mnie paraliżuje. Co robić, by tego bólu się pozbyć?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Objawy, o których wspomniałeś, mogą wskazywać na ograniczenie ruchomości w odcinku piersiowym (zablokowanie poszczególnych segmentów kręgosłupa) i w związku z tym zaburzenia na poziomie mięśniowo-powięziowym objawiające się właśnie tego typu dolegliwościami. Są to oczywiście wstępne przypuszczenia. Warto, abyś udał się do fizjoterapeuty (pracującego np. terapią FDM), wówczas myślę, że powinien pomóc ci w zlikwidowaniu dolegliwości.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza