Złamany palec u nogi a ból po zdjęciu gipsu [Porada eksperta]

2015-04-26 20:10
Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Jakiś czas temu podczas treningu sztuk walki złamałem duży palec u lewej stopy. 5 tygodni w gipsie, minęły prawie 3 tygodnie od zdjęcia, a palec jest spuchnięty, pobolewa i nie mogę nim ruszać tak jak wcześniej. Dodam tylko, że kilka dni po zdjęciu gipsu zacząłem delikatnie biegać. Czy możliwe jest, że palec nie zrósł się dobrze? Jeśli tak, to co wtedy? Ponownie gips?

Problem po złamaniu związany jest prawdopodobnie z tym, że staw śródstopno-palcowy palucha był unieruchomiony i przydałaby się tutaj odpowiednia praca manualna w związku z tym (ponowne uruchomienie stawu). Oczywiście można zrobić badanie RTG kontrolne, aby zweryfikować, czy nastąpił pełen zrost kostny. Zdecydowanie zalecam fizjoterapię w postaci terapii manualnej i mięśniowo-powięziowej, aby przyspieszyć powrót do pełnej sprawności.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza