Ból nóg i pleców podczas stania w bezruchu [Porada eksperta]

2014-09-30 21:59

Mam następujący problem. Moja praca wymaga częstego stania w bezruchu na rożnych uroczystościach po ok 1-2h. po ok 15-20 min zaczyna poleć mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym, a następnie nogi. Często mam wrażenie, że się za chwilę przewrócę. Nadmienię, że mam płaskostopie i używam wkładek. Wzrost 180/94kg uprawiam sporty i w czasie ruchu nie mam żadnych dolegliwości, tylko podczas stania. Co z tym można zrobić?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Objawy o jakich piszesz mogą wskazywać na problem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Związane z nim restrykcje powięziowe mogą w konsekwencji dawać takie objawy. Być może, że aktywności sportowe jakie uprawiasz mogą nasilać objawy w pełnym obciążeniu statycznym ciała. Płaskostopie, o którym wspominasz, również ma związek z zaburzeniem biomechanicznym układu ruchu. Proponuję znaleźć w miejscu zamieszkania fizjoterapeutę, który będzie mógł cię dokładnie zdiagnozować i zaproponuje odpowiednie leczenie np. w postaci terapii manualnej, terapii powięziowej i ćwiczeń stabilizujących.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza