Ból pleców w odcinku lędźwiowym a jazda konno [Porada eksperta]

2015-03-20 18:38

Moje pytanie dotyczy bólu pleców w odcinku lędźwiowym. Mam małą skoliozę - czy przy takim schorzeniu mogę jeździć konno, średnio przez godzinę co drugi dzień, bez żadnych wyczynów. Podczas jazdy, ale nie cały czas, bolą mnie plecy w odcinku lędźwiowym.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Odpowiedź nasuwa się jednoznaczna - jeśli podczas jazdy konnej odczuwa Pani dolegliwości bólowe, to coś jest nie tak i należałoby to sprawdzić, dlaczego tak się dzieje. Skolioza skoliozie nierówna i kompensacje z niej płynące mogą, ale nie muszą, powodować dolegliwości. Czy poza jazdą konną plecy także się odzywają, czy ból jedynie występuje podczas jazdy? Myślę, że zanim zacznie Pani regularnie uprawiać jazdę konną, warto sprawdzić co można by zrobić, aby plecy przestały boleć, a jazda sprawiała wyłącznie frajdę. Proszę poszukać fizjoterapeuty i osteopaty, którzy odpowiednio Panią zdiagnozują i zaproponują jak Pani można pomóc. Być może, że jest to zwykły stan przeciążeniowy związany z asymetrią ustawienia miednicy i różnicy napięć w związku z tym, a być może że problem może być głębszy. Pozdrawiam, Mateusz Idzikowski (Fizjoclub)

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza