Ból prawej nogi od pachwiny do palców [Porada eksperta]

2015-03-06 19:00

Tydzień temu lekarz chirurg ortopeda wstrzyknął mi do kolana kwas hialuronowy, który to miał mi usprawnić pobolewające kolano. Następnego dnia, kiedy minęło znieczulenie, zaczęła mnie boleć cała noga, tak że nie mogłam zrobić kroku, bo każdy ruch sprawiał mi ogromy ból i tak jest do tej pory. Codziennie biorę leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, ale boję się że tego nie wytrzyma mój żołądek i wątroba. Co mam robić? Gdzie się udać po pomoc? Byłam już u tego lekarza po kilku dniach i powiedziałam o rezultacie zastrzyku. Stwierdził, że mam rwę kulszową i oprócz leków przeciwbólowych i smarowania nic mi nie pomógł. Bardzo proszę o pomoc i radę. Do tej pory byłam osobą aktywną, a teraz staję się niepełnosprawną.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Witam, Pani Halino. Trochę nietypowa sytuacja, zwłaszcza po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Trudno mi cokolwiek stwierdzić nie widząc Pani przypadku. Jeśli lekarz nie za bardzo był w stanie pomóc, to proszę znaleźć jak najszybciej w swoim miejscu zamieszkania fizjoterapeutę lub osteopatę, którzy będą w stanie wykonać diagnostykę funkcjonalną i na jej podstawie stwierdzą, czy faktycznie doszło do zapalenia nerwu kulszowego, czy problem dotyczy zupełnie czegoś innego. Raczej leki i maści nie na wiele się tu zdadzą. Życzę powodzenia. Pozdrawiam, Mateusz Idzikowski (Fizjoclub)

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza