Ból szyi, wygładzona lordoza - co robić? [Porada eksperta]

2014-10-21 23:46

Przez cały czas odczuwam ból z lewej strony szyi. Wyniki badania rtg: wygładzona fizjologiczna lordoza w odcinku szyjnym kręgosłupa, dyskretnie obniżona wysokość szpar m-k C5/C6 i c6/C7. Z przodu występuje uczucie rwania w środku, a z tyłu głowy po lewej stronie w okolicy potylicy cały czas czuję ból, jakby ucisk. Kiedy poruszam głową na boki w tych okolicach słyszę strzykanie. Od kiedy odczuwam te bóle mam trudności z utrzymaniem głowy prosto. Pojawiła się potrzeba skręcania głowy na boki. Czy potrzebny jest rezonans magnetyczny? Co mam robić? Proszę o pomoc i o poradę.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Objawy, o których pani pisze być może dotyczą zablokowania segmentów w odcinku szyjnym kręgosłupa w połączeniu z zaburzeniami mięśniowo-powięziowymi otaczających tkanek miękkich. Nie wspomniała pani od kiedy ten ból się utrzymuje i w jakich okolicznościach się pojawił, czy pojawia się jakieś promieniowanie bólu do którejś z kończyn górnych? Badanie rtg wskazuje na zachodzące zmiany w odcinku szyjnym, jednakże nie można na jego podstawie jednoznacznie stwierdzić jaka jest przyczyna pani dolegliwości. Przez internet mogę jedynie zalecić pani udanie się do fizjoterapeuty w celu dokładnej diagnostyki funkcjonalnej odcinka szyjnego jak i pozostałej części kręgosłupa, aby znaleźć faktyczną przyczynę pani problemu. Fizjoterapeuta stwierdzi na tej podstawie, co dokładnie się stało i czy będzie mógł pomóc od razu, czy skieruje na dalszą diagnostykę (MRI), bądź do lekarza specjalisty.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza