Ciągnący ból z tyłu uda utrudniający chodzenie [Porada eksperta]

2014-09-28 22:55

Od około tygodnia dokucza mi ciągnący ból z tyłu uda (w lewej nodze). Umiejscowiony jest on od wnętrza uda do jego środka (mniej więcej na środku uda). Przez pierwsze 2 dni był silny ból. Nie mogłam chodzić na nodze. Później zrobił się słabszy. Jednak ostatnio przeszedł mi aż do stopy i promieniuje. Boli mnie gdy chodzę, siedzę i czasem gdy leżę. Co to może być? Czy mam się udać z tym do lekarza? Czy powinnam podnosić ciężkie rzeczy? Bardzo dziękuję za pomoc.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Wnioskuję, że ból, który Pani opisuje pojawił się po jakiejś aktywności fizycznej (niestety nie wymieniła Pani w mailu). Być może doszło do jakiegoś naciągnięcia grupy kulszowo-goleniowej, a być może ból pochodzi bardziej z okolic dolnego odcinka kręgosłupa (może za tym wskazywać promieniowanie).

Proponuję udać się jak najszybciej do ortopedy bądź do fizjoterapeuty, którzy odpowiednio zdiagnozują problem i ustalą plan działania. Do tego czasu radzę się oszczędzać i nie chodzić ponad to, ile trzeba, nie nosić ciężkich rzeczy i nie uprawiać żadnych aktywności fizycznych angażujących kończyny dolne.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza