Ciągnący ból z tyłu uda utrudniający chodzenie [Porada eksperta]

2014-09-28 22:55

Od około tygodnia dokucza mi ciągnący ból z tyłu uda (w lewej nodze). Umiejscowiony jest on od wnętrza uda do jego środka (mniej więcej na środku uda). Przez pierwsze 2 dni był silny ból. Nie mogłam chodzić na nodze. Później zrobił się słabszy. Jednak ostatnio przeszedł mi aż do stopy i promieniuje. Boli mnie gdy chodzę, siedzę i czasem gdy leżę. Co to może być? Czy mam się udać z tym do lekarza? Czy powinnam podnosić ciężkie rzeczy? Bardzo dziękuję za pomoc.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Wnioskuję, że ból, który Pani opisuje pojawił się po jakiejś aktywności fizycznej (niestety nie wymieniła Pani w mailu). Być może doszło do jakiegoś naciągnięcia grupy kulszowo-goleniowej, a być może ból pochodzi bardziej z okolic dolnego odcinka kręgosłupa (może za tym wskazywać promieniowanie).

Proponuję udać się jak najszybciej do ortopedy bądź do fizjoterapeuty, którzy odpowiednio zdiagnozują problem i ustalą plan działania. Do tego czasu radzę się oszczędzać i nie chodzić ponad to, ile trzeba, nie nosić ciężkich rzeczy i nie uprawiać żadnych aktywności fizycznych angażujących kończyny dolne.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza