Ćwiczenia na bóle kręgosłupa piersiowego [Porada eksperta]

2015-03-13 16:54

Mam bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym od ponad 35 lat. Spowodowane jest to tym, że mam zwyrodnienia kręgosłupa piersiowego. Co mógłbym w tej sytuacji zrobić? Jakie ćwiczenia zastosować?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Witam Panie Grzegorzu. Stosunkowo niewiele informacji, aby wysnuć wnioski, gdzie dokładnie leży przyczyna Pana dolegliwości. Zmiany zwyrodnieniowe w strukturze nie zawsze przejawiają się za utratą funkcji i objawami bólowymi w związku z tym. Pytanie: na skutek czego ma Pan wspomniane zmiany zwyrodnieniowe, charakter Pana pracy? Może warto, aby udał się Pan do fizjoterapeuty lub osteopaty, by dokonali diagnostyki Pana problemów i spróbowali temu jakoś zaradzić. Być może praca na tkankach miękkich przyniesie Panu jakąś ulgę, a dodatkowo zalecą Panu ćwiczenia, które ten stan jeszcze bardziej poprawią. Przez internet ciężko jest dać gotową "receptę" na ból nie widząc pacjenta i jego objawów. Pozdrawiam Mateusz Idzikowski (Fizjoclub)

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza