Ćwiczenia na bóle kręgosłupa piersiowego [Porada eksperta]

2015-03-13 16:54

Mam bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym od ponad 35 lat. Spowodowane jest to tym, że mam zwyrodnienia kręgosłupa piersiowego. Co mógłbym w tej sytuacji zrobić? Jakie ćwiczenia zastosować?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Witam Panie Grzegorzu. Stosunkowo niewiele informacji, aby wysnuć wnioski, gdzie dokładnie leży przyczyna Pana dolegliwości. Zmiany zwyrodnieniowe w strukturze nie zawsze przejawiają się za utratą funkcji i objawami bólowymi w związku z tym. Pytanie: na skutek czego ma Pan wspomniane zmiany zwyrodnieniowe, charakter Pana pracy? Może warto, aby udał się Pan do fizjoterapeuty lub osteopaty, by dokonali diagnostyki Pana problemów i spróbowali temu jakoś zaradzić. Być może praca na tkankach miękkich przyniesie Panu jakąś ulgę, a dodatkowo zalecą Panu ćwiczenia, które ten stan jeszcze bardziej poprawią. Przez internet ciężko jest dać gotową "receptę" na ból nie widząc pacjenta i jego objawów. Pozdrawiam Mateusz Idzikowski (Fizjoclub)

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza