Jaka przyczyna bólu pleców po pracy, bieganiu, a nawet spaniu? [Porada eksperta]

2015-03-30 23:10

Od dłuższego czasu bolą mnie plecy na samym dole. Szczególnie po bieganiu i cięższej pracy, a także po spaniu. Ból odczuwam każdego dnia, kiedyś brałem zastrzyki, bo miałem rwę kulszowa. Co to może być?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Objawy bólowe, o których wspominasz, są wynikiem przeciążenia - zarówno na skutek pracy, jak i aktywności fizycznej. Może być to związane z zespołem przeciążeniowym kręgosłupa w wyniku zablokowania któregoś ze stawu krzyżowo-biodrowego w miednicy (być może również innych segmentów kręgosłupa) oraz asymetrii napięcia w związku z tym. Leczenie iniekcjami to nie do końca dobre rozwiązanie - nie leczy przyczyny, a jedynie objaw. Udaj się do fizjoterapeuty w swoim miejscu zamieszkania, aby mógł przeprowadzić dokładną diagnostykę funkcjonalną i określić, gdzie leży przyczyna dolegliwości. Myślę, że spokojnie uda się coś poradzić, abyś mógł funkcjonować bez bólu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza