Mrowienie, drętwienie i zimne palce prawej ręki [Porada eksperta]

2015-05-03 23:23

Mój problem dotyczy trzech środkowych palców prawej ręki. Gram w siatkówkę i od zeszłego tygodnia bolą mnie te trzy palce. Pojawia się wtedy mrowienie, ból, a te palce są zimne. Palce lewej ręki i pozostałe dwa palce prawej są ciepłe. Ból w trakcie gry się nasila, a po grze trwa jakieś 2 dni. Sam nadgarstek jest trochę taki "omdlewający". Boli też w dotyku, jeśli z kimś przybijam piątkę, i to jest trochę martwiące. Znajomy powiedział, że może to być urażenie nerwów, ale wolę zapytać specjalistę. Jeśli będzie konieczna wizyta, to u jakiego lekarza - ortopedy czy może neurologa.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Objawy, które opisałeś, mogą wynikać z przeciążenia całej kończyny górnej (rozumiem, że jest to ręka atakująca) lub z zaburzenia na poziomie przewodnictwa nerwowego. Problem może także dotyczyć odcinka szyjnego kręgosłupa (to trzeba dokładnie rozróżnić). Niestety przez internet mam za mało szczegółów (nie napisałeś od kiedy się to pojawia, po czym po raz pierwszy wystąpiło, jak się zachowuje poza treningami i grą), a przede wszystkim nie jestem w stanie cię przebadać. Dlatego proponuję, abyś udał się do ortopedy i neurologa/neurochirurga, aby stwierdzić (wykonać również odpowiednie badania, USG, a być może także EMG). Dodatkowo możesz udać się do fizjoterapeuty, aby on ocenił to swoim okiem i wtedy może wspólnie uda się znaleźć przyczynę i spróbować ci pomóc.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza