Strzykanie w kolanie - czy jest groźne? Przyczyna. [Porada eksperta]

2014-11-17 17:50

Strzela mi w kolanie, gdy zrobię przysiad lub zegnę. Niby nie boli, gdy gram w piłkę nożną i wcześniej jak ćwiczyłem na siłowni także. Czasami, a nawet częściej, czuję jakby obciążenie w kolanie w pracy lub po. Usiądę w przysiadzie na lewe kolano - wstanę jest normalnie, a na prawe to czuję jakby było przeciążone między łydką a udem. Na środku ta chrząstka miękka - tak to nazwę. Czy to problem?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Krepitacje stawowe (kolokwialne ''strzelanie'') mogą wynikać z przeciążenia aparatu mięśniowo-powięziowego lub mogą wskazywać na powolne ścieranie się chrząstki szklistej (wynika ze zbyt dużego przeciążenia w tym obrębie). W mailu wspomniał pan o uczuciu przeciążenia między łydką, a udem, więc być może wynika to z zaburzenia napięcia w kompleksie lędźwiowo-miedniczno-biodrowym. W związku z czym kolano - jako najsłabsze ogniwo, ulega nadmiernej eksploatacji. Z racji, że nie odczuwa pan póki co dolegliwości bólowych w mojej głowie pojawia się pytanie, czy to strzelanie jest od zawsze, czy pojawiło się od niedawna (nie wspomniał pan w mailu)? Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie "czy jest to problem?", bowiem nie przebadałem pana układu mięśniowo-szkieletowego. Jeśli problem faktycznie pojawił się od niedawna to mimo wszystko proponuję skorzystać z wizyty u fizjoterapeuty lub ortopedy, aby szerzej przyjrzeć się sprawie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza