Torbiel Bakera w lewym kolanie: czy leczyć ją operacyjnie? [Porada eksperta]

2015-05-10 1:15

Mam w lewym kolanie torbiel podkolanową (popliteal cyst) wielkości 0,7 x 1,9 x 4,1 cm. Nie jest wyczuwalny, ale mam trudności (bóle) podczas zginania nogi i w niektórych dniach kłopoty z chodzeniem czy nawet dłuższym siedzeniem. Czy przy tej wielkości należy zastosować leczenie inwazyjne?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Wnioskuję, że zostało to stwierdzone co najmniej na podstawie badania USG. Cysta jest stosunkowo duża i mimo braku jej zlokalizowania palpacyjnie być może, że faktycznie powoduje trudności i blokadę ruchu w stawie. Myślę, że tutaj warto, aby udał się pan do ortopedy, by ocenił on swoim okiem, czy podjęcie się wycięcia cysty będzie najbardziej korzystnym postępowaniem. Dodatkowo może pan spróbować udać się do fizjoterapeuty, aby on swoim działaniem stwierdził, czy można w jakiś sposób manualnie pomóc w redukcji dolegliwości.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza