Uczucie oporu w łokciu - czy preparaty na stawy pomogą? [Porada eksperta]

2014-11-28 19:31

Pracowałem 2 miesiące młotkiem uderzając głownie w stare telewizory itd. W tym czasie chodziłem na siłownię, chodzę dalej z przerwami małymi. Od tego czasu mam jakby mały opór przy prawym łokciu - nie zawsze to odczuwam. Łokieć funkcjonuje normalnie, jest sprawny, nie boli - czy mam powody, by zrobić RTG? Czy mam jeść glukozaminę, brać Artresan na stawy, suplementy - czy w ogóle coś to daje? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Długo powtarzająca się czynność fizyczna może doprowadzić do pewnego ograniczenia mięśniowo-powięziowego. Nie jest to nic groźnego pod warunkiem, że nie poprzedził tego żaden uraz.

Co do badania obrazowego typu RTG, nie widzę takiej potrzeby.

Jeśli chodzi o suplementację produktami, które Pan wymienił myślę, że na tym etapie i w tym wieku też nie jest to niezbędne. Proponowałbym spróbować w warunkach domowych porozciągać trochę całe ramię i przedramię. Jeśli jednak uczucie sztywności/oporu nadal pozostanie - proszę spróbować skorzystać z pomocy fizjoterapeuty (być może, że potrzebne będzie rozluźnienie w sposób manualny), który oceni to swoim okiem i zdecyduje co z tym zrobić.

Pozdrawiam!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza