Ból i opuchlizna rąk po pracy fizycznej [Porada eksperta]

2015-07-22 17:31

Pracuję w firmie z kablami, nowa dla mnie praca, ale minus jej to ból dłoni, opuchnięte palce, ból kciuka, aż do nadgarstka. Smarowanie maścią na noc niezbyt pomaga. Mam jakieś inne możliwości? W jaki sposób mogę złagodzić ból?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Z tego, co napisałaś, wnioskuję, że ból wynika z przeciążenia... Nie wspomniałaś nic a propos urazu, więc wnioskuję, że takiego incydentu nie było. Na ból i opuchliznę wynikające z intensywnej pracy dłoni można stosować sobie okłady z lodu i masaż kostką lodu w miejscach najbardziej bolesnych. To tak najprościej. Innych kwestii nie stwierdzę, gdyż nie widzę tego na żywo. Może kosmetolog poradziłby tutaj coś więcej, jak radzić sobie z tego typu dolegliwościami.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza