Strzelanie w kolanie po artroskopii [Porada eksperta]

2015-08-04 14:50

Jestem po artroskopii kolana. Wyrównano brzegi łąkotki przyśrodkowej. Stwierdzono przerost błony maziowej. Poza tym inne struktury prawidłowe, choć wcześniejsze badanie USG i rezonansu (w mniejszym stopniu) wykazały chondromalację. Obecnie jestem niemal 6 tygodni po artroskopii. Mam osłabiony mięsień czworogłowy przy operowanym kolanie. Odczuwam ból w kolanie po dłuższym siedzeniu ze zgiętą nogą, a przy wyproście niemal zawsze strzelanie.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Problemy, które pan opisał, mogą wynikać z osłabienia mięśnia czworogłowego i całego kompleksu lędźwiowo-miedniczo-biodrowego - zbyt mała ilość ćwiczeń bądź nie są one dość efektywne. W wyniku czego kolano nie jest odpowiednio stabilizowane i mogą pojawiać się takie zjawiska. Nie wiem, czy miał pan jakąś rehabilitację po artroskopii - jeśli nie, to warto udać się do fizjoterapeuty, który odpowiednio pokieruje całym procesem leczniczym, co pozwoli wrócić do formy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza