Ból w odcinku krzyżowo-lędźwiowym kręgosłupa a pole dance [Porada eksperta]

2015-03-01 19:11

Chciałabym uczęszczać na zajęcia pole dance. Od dłuższego czasu boli mnie kręgosłup w odcinku krzyżowo-lędźwiowym. Kręgosłup jest krzywy i przy większym wysiłku następnego dnia ból się zwiększa. Moja mama ma podobnie. Słyszałam, że uprawiając ten sport można odciążyć kręgosłup. Czy nie ma przeciwwskazań, abym zapisała się na te zajęcia?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Przede wszystkim, jeśli odczuwalne są problemy bólowe kręgosłupa, to w pierwszej kolejności trzeba się nimi zająć! Nie powinno się wykonywać aktywności fizycznej z bólem lub jeśli ból po niej się nasila. Pole dance wbrew pozorom jest bardzo kontuzjogenny i może spowodować nasilanie się dolegliwości. Najpierw należałoby zadać pytanie, dlaczego plecy bolą i co jest tego przyczyną? Być może problem dotyczy poziomu samej miednicy, zbyt dużego napięcia mięśniowo-powięziowego w odcinku lędźwiowym albo całego kręgosłupa. Proponuję udać się do fizjoterapeuty, który odpowiednio panią zdiagnozuje i znajdzie przyczynę tych dolegliwości oraz zaproponuje odpowiednie leczenie. Wówczas zaleci, jakie aktywności fizyczne będą dla pani odpowiednie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza