Ból śródstopia - jaka jest tego przyczyna? [Porada eksperta]

2014-10-22 0:20
Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Od miesiąca boli mnie śródstopie, a konkretnie boki śródstopia. Również przy dotyku czasami mi puchnie. Ostatnio bardzo intensywnie ćwiczyłam, byłam z tym u lekarza i dał mi maść Alcaren, niby pomogło, ale nie do końca. Nie wiem co to może być.

Niestety z pani maila nie mogę za dużo wywnioskować odnośnie pani problemu. Co to znaczy - ostatnio bardzo intensywnie ćwiczyłam? Jakie pani ćwiczenia wykonywała? Być może, że doszło po prostu do przeciążenia śródstopia i stąd pojawił się problem. Maść Alcaren stosowana jest ogólnie na krwiaki i wylewy podskórne (być może przepisana została w związku z opuchlizną, o której pani wspomniała). Co to znaczy - niby pomogło, ale nie do końca? Jeżeli problem nadal ma miejsce, proponuję wykonać badanie USG w celu zobrazowania, czy nie ma tam jakiegoś stanu zapalnego. Może wtedy bardziej będzie jasna sytuacja. Proponuję też udać się do fizjoterapeuty, aby sprawdził dokładnie czego dotyczy problem i może wtedy uda się jakoś dokładniej temu zaradzić.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza