Jak rozpocząć leczenie zapalenia stawu barkowego? [Porada eksperta]

2015-05-10 1:57

Jak rozpocząć właściwe leczenie przy zespole zapalenia stawu barkowego. Wiem, że jest to wynikiem mojej pracy - obciąża ramiona (opieka przy osobach starszych leżących itp.). Oba ramiona bolą przy wszystkich możliwych ruchach wykonywanych z różnym nasileniem, czasem rwący ból pojawia się podczas spania. Czy systematyczne korzystanie z basenu też mogło się przyczynić do tego?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Myślę, że odpowiednim postępowaniem będzie najpierw udać się do fizjoterapeuty, aby dokładnie panią przebadał i sprawdził, gdzie leży przyczyna pani dolegliwości i zastosował odpowiednią formę terapii (zarówno terapii tkanek miękkich, jak i terapię manualną). Jeśli będzie miał wątpliwości, to na pewno skieruje panią do ortopedy w celu wykonania badań obrazowych (RTG, USG). Ewidentnie objawy wskazują na mocny stan przeciążeniowy, wynikający z charakteru pracy, więc dotyczy on przede wszystkim zaburzenia napięcia tkanek miękkich w obrębie całej obręczy barkowej oraz odcinka szyjnego kręgosłupa (pewnie też pozostałych jego części). W każdym razie trzeba spróbować temu jakoś zaradzić.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza